DIRECT Courier s.r.o.

Samotná myšlenka založení kurýrní společnosti vznikala a pomalu se usazovala v mojí hlavě pokaždé, když jsem ve svém pracovním i soukromém životě narazil na absenci podobné, opravdu funkční, služby v Plzni. Po bezpočtech excesů, mnoha dnech a nocích, opakovaně a zbytečně strávených řešením problémů s taxikáři, kteří, byť výborně, zaplacené přepravy řešili slovy „Vždyť je to jenom balík, ten nespěchá. Vono mi teď ještě do toho vlezlo letiště, pane.“ Nebo například několikadenními pokusy o kontaktování žoviálního „strejdy“ s dodávkou, který po poruše vozidla, jež naprosto evidentně opustilo výrobní linku již více než před čtvrtstoletím, jenž mi měl přivézt důležité materiály pro můj pracovní projekt a který náhle přestal zvedat telefon, bylo víceméně rozhodnuto.

Start společnosti v roce 2007 se ukázalo nejen jako velká výzva, ale i z nemalé části jako projev lehkého šílenství. Téměř bezprostředně následující silný pád ekonomiky působil obrovské problémy zaběhlým letitým gigantům, natož pak malé začínající firmě. Ač nás to stálo mnoho šedivých vlasů a možná i část duševního zdraví, byla to ta nejlepší škola, které se nám mohlo na počátku dostat. Věděli jsme, že naše služby a procesy musí být vyladěny do nejmenšího detailu, jinak je naše šance na přežití mizivá.

I takto náročný start jsme zvládli a vyšli z něho s jasnou vizí našeho úsilí a směřování. Věděli jsme, že nechceme být jenom další jednotkou na trhu sterilních a přesně škatulkovaných přeprav a zkostnatělém systému, ale tvořit a upravovat naše služby podle aktuální potřeby konkrétního zákazníka, byť za cenu obětování vlastního „pohodlí“ ve formě opakujících se tras, časů nebo typů zásilek. Naopak nám dělá radost nekonečná variabilita a rozdílnost každého jednotlivého zákazníka.

Rádi proto udržujeme se svými zákazníky komunikaci a kontakt i v osobní rovině a snažíme se pochopit jejich fungování a potřeby, abychom podle nich mohli upravit naše služby. Rádi se třeba u Vás zastavíme s kávou nebo s oblíbeným dortíkem. Jde nám o odproštění se od uniformního neosobního jednání při zachování všech kvalit a spolehlivosti našich služeb. Prostě věříme, že bussiness lze dělat i lidsky.

Již od počátku je naším základním kamenem spolehlivost našich služeb. A není to pouhá fráze z letáku, ale věc, kterou bereme opravdu vážně. Od počátečních (dnes až neuvěřitelných) situací, kdy jsme například s řidičem uprostřed zimy měnili na trase vypadlé brzdové destičky, jelikož překládka vozidla by znamenala příliš velké zdržení, jsme za léta fungování vybudovali spolehlivý systém záchranných mechanismů a pojistek, takže dokážeme flexibilně řešit téměř jakoukoliv nastalou situaci. Bereme tento fakt jako něco, na co jsme opravdu hrdí a čemu jsme schopni obětovat nemalé náklady a čas.

Dodržujeme náš léty tvarovaný etický kodex a svojí práci tedy děláme tak, abychom na sebe byli hrdí a abychom byli vždy schopní si stát za svými službami a výsledky, ať už je naším zákazníkem v danou chvíli babička ze Lhoty, posílající bábovku vnoučatům, nebo velká korporace, čekající na náhradní díl k výrobní lince, na jejímž fungování stojí miliony na ušlém zisku.

 

Mgr. Jan Rožánek
jednatel společnosti